0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-08-09 10:44:07

Photo

Про якість води з колодязів громадського користування та каптажів джерел у м. Житомирі.

У м. Житомирі функціонує 27 колодязів громадського користування та 9 каптажів джерел, водою з яких користується частина населення міста. 

Станом на 1 серпня 2019 року, відповідно до плану моніторингу, фахівцями Житомирського міжміськрайонного відділу відібрано та доставлено в лабораторії ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» зразки води на санітарно-хімічні та мікробіологічні дослідження з 22 колодязів та 9 каптажів.

За результатами лабораторних досліджень виявлені перевищення гігієнічних нормативів у воді:

 

За отриманими показниками якості питної води встановлено, що із 22 обстежених колодязів громадського користування тільки у 3 вода відповідала гігієнічним нормативам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. Це колодязі розташовані за наступними адресами: пров. 6-й Старокиївський, 12, вул. Параджанова, 35,  вул.Корольова, 159. 

Із 9 обстежених каптажів джерел, тільки в 1 каптажі, розташованому за адресою проспект Миру, 22, вода повністю відповідала гігієнічним нормативам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

Враховуючи, що колодязі та каптажі не є джерелами питної води гарантованої якості,рекомендуємо  споживачам утриматись від використання води з підвищенимвмістом нітратів, особливо сім ҆ям, в яких є вагітні та діти до 3- років. Враховуючи значні  відхиленняу воді з колодязів (82%) та каптажів (55,6%), за мікробіологічними показниками (загальні коліформи), рекомендуємо для питних потреб вживати тільки кип ҆ячену воду. 

Для переходу на інтерактивну карту натисніть тут.

 

Завідувач Житомирським 

міжміськрайонним відділом, к.мед.н                                     Іван Киричук