0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-08-16 09:21:58

Photo

Засоби захисту від гнусу.

З настанням літа  реєструється  масова поява кровосисних комах та кліщів. Найбільш інтенсивно гнус нападає у порівняно теплу, тиху (без вітру) погоду,деякі види нападають вдень. Всі інші — у передвечірні сутінки, або вночі. Це надоїдливі кровососи, які не тільки знижують працездатність і порушують нормальний відпочинок, а й викликають функціональні зміни нервової системи (дратівливість, безсоння), шкірні алергічні реакції. Слина кровососів, що потрапляє в шкіру при укусі, викликає в місці уколу свербіння, часто — запалення і набряки. Але крім цього найважливішим є те, що представники гнусу є механічними і специфічними переносниками збудників ряду хвороб людини. Для захисту використовують відпугуючі  засоби –репеленти.
Для зняття місцевої алергічної реакції після укусів комах можна використовувати народні засоби: настоянку календули, відвари ромашки, лаврового листя, соки петрушки, цибулі, прийом антигістамінних препаратів, тощо.

           Для захисту від гнусу здавна люди застосовували пахучі трави, рослинні масла, дим і т.д. Сучасні репеленти – це в більшості хімічні препарати з більш подовженим терміном дії. Основу їх  складають прості та складні ефіри, спирти, альдегіди, ефірні масла.

            Вибір репелентних засобів залежить від того, в якій ситуації ви знаходитесь. Щоб забезпечити собі нормальний сон  в квартирі, на дачі, в номері санаторію, дитячих оздоровчих базах застосовують засітчування вікон, дверей, фрамуг.Можна використовувати фумігатори, тобто ті репеленти, які  діють на відстані, вони бувають піротехнічні та електричні. Якщо ж ви знаходитесь на відкритому повітрі - використовуйте інсектицидні спіралі, в багаття для відлякування кровососів можна кидати ялинові чи соснові шишки; репеленти в вигляді крему, лосьйону, олівця, спрея. Для нанесення на шкіру призначені водноспиртові чи емульсійні  лосьйони, креми, розчини та піни в аерозольних балонах. Невелику кількість даних розчинів наносять на руку, потім, намагаючись не втирати, змазують відкриті частини тіла. Захисна дія препаратів неоднакова. Креми та емульсії забезпечують найбільш триваліший захист – 2-6 годин.

           В районах, де дуже багато гнусу, для захисту від них необхідно обробляти репелентними препаратами одяг, сітки, накидки. Для зменшення зальоту кровосисних комах в приміщення рекомендується змащувати репелентами занавіски, штори, сітки на вікнах.Для обробки одягу в емальований чи оцинкований посуд наливають емульсію чи розчин репеленту і залишають в ньому речі на 20-30 хвилин. Потім злегка віджимають і вивішують для просушування на відкритому повітрі в тіні або в добре провітрюваному не житловому приміщенні не менше, ніж на 5-6 годин. Відпугуюча дія після такої обробки зберігається 3-5 тижнів. Якщо ж одяг не використовують регулярно, то зберігати його  можна в поліетиленових пакетах. Зрошення одягу з аерозольного балону проводиться  (20 секунд для захисту від гнусу, 40 секунд – від кліщів) на відкритому повітрі на відстані 10-12 сантиметрів. Одяг, оброблений таким чином, оберігає від кровососів на протязі 1-3 діб. 

            Застосовуючи любий репелентний засіб, необхідно суворо дотримуватись мір застороги, що вказані на етикетці.

           При нанесенні препарату на шкіру, необхідно слідкувати щоб він не попав в очі та рот, на поранення. Якщо на шкірі з’явилось подразнення від препарату, то користуватись їм не рекомендується. Посуд, в який наливали емульсії чи розчини репелентів, непридатний для приготування їжі та зберігання продуктів.

           Репелентні препарати не можна застосовувати вагітним та дітям. Дітям після трьох років можна використовувати тільки спеціальні дитячі засоби, чітко дотримуючись вікових обмежень. Придбати репелентні засоби можна в аптечній мережі, супермаркетах або на різних сайтах в інтернеті, для обробки приміщень від гнусу рекомендуємо звертатись в ПП «Опус» по вул. В. Бердичiвська, 64, м. Житомир, тел.: 34-69-48.

 

Ентомолог

паразитологічної лабораторії                                                                              Л.С. Денисюк