0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-08-29 16:27:39

Photo

Про стан дослідження умов праці з метою атестації робочих місць за 7 місяців 2019р.

Умови праці - це сукупність факторів виробничого середовища, які впливають на функціональний стан організму працюючих, їх здоров`я та працездатність у процесі праці. Вони визначаються застосовуваним обладнанням, технологією, предметами і продуктами праці, системою захисту робітників, обслуговуванням робочих місць і зовнішніми чинниками, які залежать від стану виробничих приміщень, що створюють певний мікроклімат. Таким чином, виходячи з характеру виконуваних робіт,умови праці специфічні як для кожного виробництва, цеху і ділянки, так і для кожного робочого місця.

За даними Мінпраці і соціального розвитку, знос основних фондів підприємств наблизився до 60%, частка використання застарілих технологій та обладнання в окремих галузях промисловості становить більше 80%. Незадовільні умови праці часто є основною причиною виробничого травматизму, загальної професійно обумовленої захворюваності. 

    Санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу з метою атестації робочих місць проводяться санітарними лабораторіями підприємств і організацій, атестованих  відповідно до порядку, затвердженого спільним наказом МОЗ України та Мінсоцполітики №784/1012 від 29.05201

      Мета атестації робочого місця - визначити всі несприятливі фактори виробничого середовища і трудового процесу, та розробити заходи по їх усуненню, або послабленню дії, а також визначити пільги та компенсації, які надаються працівникові під час роботи та при призначенні пенсійного забезпечення.

      У Житомирській області за 7 місяців 2019 року лабораторно обстежено 75 промислових підприємств, фірм, організацій по замовленню керівництва. Проведені лабораторно-інструментальні виміри та дослідження на 310 робочих місцях, з яких 128 не відповідають нормативним рівням.

Всього виконано 887 хімічних досліджень, з них 24% з відхиленням від ГДК, 53 з яких І-ІІ класу небезпеки.

       Виконано 930 вимірів мікроклімату  (температура, вологість, швидкість руху повітря, теплове опромінення)  на 310 робочих місцях, з них на 36,1% робочих місць виявлена невідповідність нормативним рівням. Також здійснено 222 виміри шуму на 222 робочих місцях, з них 30.2 % з перевищенням ГДР на 67 робочих місцях. Виконано 23 виміри вібрації на 23 робочих місцях, з них 26% з перевищенням ГДР. Виміри освітлення проводились на 82 робочих місцях, електромагнітне випромінювання досліджували на 12 робочих місцях. Відхилень від нормативних рівнів не виявлено.

     Найчастіше, із робочих місць, які атестувались, відхилення від нормативних рівнів спостерігаються у більшості   робочих місць електрогазозварників різних підприємств ( по хімічних показниках),  кухарів (по мікроклімату),  на робочих місцях в кар’єрах та  щебеневих заводах  (пил, шум, вібрація),  ливарних та плавильних цехах (по мікроклімату та хімічних показниках) 

До уваги керівників підприємств м. Житомира та Житомирської області!

    Лабораторія ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” проводить лабораторні дослідження для атестації робочих місць з шкідливими умовами праці за найнижчими тарифами в області. Переконатись у цьому, ви можете зателефонувавши до нас за номером (0412) 43-18-09 або ознайомитися на офіційному сайті ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України”https://olc-zhitomir.org/

     Дослідження та виміри проводяться висококваліфікованими фахівцями на сучасному обладнанні у найкоротші терміни.

     Лабораторія атестована МОЗ України на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу.

     Запрошуємо до співпраці!

 

Лікар-лаборант СГЛ         Гущина Г.М.