0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-09-12 09:14:57

Photo

Про якість харчування в лікувально-профілактичних закладах області за 7 місяців 2019 року.

     Лікувальне харчування є обов’язковою складовою комплексної терапії і застосовується в усіх відділеннях стаціонарів закладах охорони здоров`я. Лікувальне харчування - науково обґрунтована система організації харчування та диференційованого використання з лікувальною метою певних харчових продуктів, їхніх комбінацій, видів кулінарної обробки. Здійснюється відповідно до принципів та методологій, визначених Порядком організації системи лікувального харчування хворих у закладах охорони здоров’я, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 жовтня 2013 року № 931. Організація лікувального харчування хворих включає: опис стандартної дієти; основні показання для призначення; хімічний склад та енергетичну цінність; основні способи приготування страв; режим харчування.Раціони харчування розробляються відповідно до норм середньодобового набору продуктів харчування на одного хворого у закладах охорони здоров’я.

     ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2019 рік, з метою з`ясування якості харчування встановленим нормам, здійснив відбір зразків харчових продуктів, готових страв та питної води в 30 лікувально-профілактичних закладах області. В лабораторіях обласного лабораторного центру були здійснені відповідні дослідження за бактеріологічними, санітарно-хімічними, радіологічними показниками.

     В результаті проведених досліджень 48 зразків питної води не відповідали гігієнічним нормативам 7 (14,5%). Виявлено відхилення в Пулинському районі (КУ ЦРЛ Пулинської райради), Коростенському (Коростенська ЦМЛ та ЦРЛ), Коростишівському ( ОПС "Лісова казка"), Ружинському (КНП Ружинська центральна лікарня), Народицькому (КНП Народицька лікарня), Радомишльському (Радомишльська ЦРЛ), Любарський (КНП Любарська ЦРЛ). Зафіксовані перевищення, в основному, стосуються понаднормового вмісту заліза та надлишковї мінералізацї.

     Деякі лікувально-профілактичні заклади заготовляли для харчування хворих овочі із завищеним вмістом нітратів. Так КНП "Ружинська центральна лікарня" закупила цибулю та буряк столовий в яких виявлено концентрацію нітратів 146 мг/кг та 3658 мг/кг відповідно.

         Із понад 5000 гігієнічних змивів взятих на харчоблоці лікарень у 46 випадках виявлена кишкова паличка, що свідчить про незадовільне санітарно-гігієнічне утримання приміщень, неякісне миття посуду та недотримання працівниками правил особистої гігієни. Зокрема це стосується Ємільчинської ЦРЛ, КНП "Овруцька міська лікарня", КНП "Коростишівська ЦРЛ", Житомирська обласна дитяча лікарня, Романівська ЦРЛ.

     Варто зазначити, що відхилення калорійності страв та якості термічної обробки не реєструвались у всіх обстежених лікувально-профілактичних закладах.

      По всіх виявлених відхиленнях були повідомлені керівники закладів та органи місцевого самоврядування для вжиття заходів реагування. ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" продовжує стежити за якістю харчування в лікувально-профілактичних закладах області.

Лікар із загальної гігієни ВОСГД                                                                                Ковтун С.В.