0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2022-06-23 11:49:54

Photo

Про проведення наради щодо змін в діяльності  установи в рамках переформатування в Центр контролю та профілактики хвороб

     22.06.2022р. в ДУ «Житомирський обласний  центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» під головуванням в.о. генерального директора Зелінського Романа Степановича  відбулася робоча нарада з завідувачами та фахівцями міжрайонних відділів установи.

       Ключовими питаннями на нараді стали організаційні питання щодо змін в діяльності  установи в рамках переформатування в Центр контролю та профілактики хвороб.  З керівниками структурних підрозділів було обговорено нову структуру установи, нові завдання та обов’язки, що визначені Статутом Центру.

      ДУ «Житомирський обласний  центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» утворений з метою виконання завдань у сферах забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, захисту населення від інфекційних хвороб, попередження та профілактики неінфекційних захворювань, біологічної безпеки та біологічного захисту, епідеміологічного нагляду (спостереження), імунопрофілактики, промоції здорового способу життя та запобігання факторам ризику, боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів, реагування на небезпеки для здоров’я для здоров’я та надзвичайні стани у сфері охорони здоров’я. 

       Серед пріоритетів в роботі установи була озвучена дієва співпраця» з лікувально-профілактичними закладами області та органами виконавчої влади в питаннях протиепідемічних заходів по боротьбі з інфекційними хворобами та потенційними спалахами.

        Важливим напрямком діяльності залишаєтьсяробота по профілактиці інфекційних та неінфекційних хвороб та поширення санітарно-освітніх знань серед населення області, а також робота в даному напрямку з галуззю сімейної медицини.

       Актуальним напрямком роботи визначено забезпечення готовності і своєчасного реагування на епідемії і спалахи інфекційних хвороб, харчові отруєння та інші надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я. 

       Під час наради були обговорені питання оперативного та належного реагування на ускладнення епідемічної ситуації в країні та в регіонах, у разі виникнення потенційних спалахів холери.

        Також, лікарями-епідеміологами Центру були проведені навчання на робочому місці для фахівців епідпрофілю з відокремлених структурних підрозділіввідповідно до затвердженої навчальної програми, яка включала стан епіднагляду за поліомієлітом, COVID-19, холерою, ІПНМД, кишковими інфекціями;проведення протиепідемічних заходів у вогнищах ГКІ; загроза гострого гепатиту невідомого походження.

       Завідувачем дезінфекційного відділення було проведено навчання для працівників дезінфекційної справиз питаньорганізації дезінфекційних заходів у вогнищах інфекції. Було проведено практичні заняття щодо застосування та зберігання деззасобів.

       За підсумками робочої наради можна зазначити, що ДУ «Житомирський обласний  центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» розпочинає свою роботу у повному складі, з новою структурою, готова виконувати всі покладені на неї обов’язки та функції щодо протидії інфекційним захворюванням і реагувати на нові виклики та загрози у сфері громадського здоров’я .