0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-11-05 14:54:31

Photo

Епідемічна ситуація та нагляд за дифтерією в країні та області.

        У 2019 році в Україні (станом на 04 листопада) виявлено 21 хворого з діагнозом  «дифтерія». Водночас за попередні 9 років із 2010 по 2018 рік загалом зареєстровано 56 випадків. В Житомирській області в поточному році та за згаданий десятилітній період випадків дифтерії не реєструвалось. Але багато хто із нас, фахівців медиків ще пам’ятаємо епідемію дифтерії в 90-х роках, з великою кількістю захворілих та летальними наслідками.

        Чому ми так схвильовані щодо дифтерії? Тому, що починаючи з 2014 року і на сьогодні Україна залишається в переліку 10 ти країн, в яких можливе виникнення епідемії дифтерії через низький (менше 50%) показник охоплення щепленнями. 

         Достатній рівень охоплення щепленнями проти дифтерії не призведе до припинення циркуляції збудника інфекції, як це наприклад відбувається при вакцинації проти кору, але попередить щепленого від важких та летальних форм інфекції. Тобто, у разі зараження дифтерією, організм щепленої людини здатний нейтралізувати екзотоксин, який є одним з найсильніших токсинів, що вражає різні органи і системи та призводить до інвалідності, смерті. Отже, вакцинація проти дифтерії це індивідуальний захист кожної людини та після щеплення створюється антитоксичний імунітет. 

         Тому одним із важливіших напрямків нагляду за дифтерією є імунізація населення. Щеплення проводяться дітям в 2,4,6 та 18 місяців, 6 та 16 років. Дорослим кожні 10 років. Вакцини в Україні достатньо: забезпеченість 123% вакциною для дітей та 160% для дорослих.

         Другим важливим моментом в дифтерії є своєчасне виявлення, реєстрація, бактеріологічне обстеження хворих. У разі виявлення дифтерії (або підозри на дифтерію) у вогнищі інфекції проводиться комплекс протиепідемічних заходів серед контактних, з метою попередження можливого подальшого розповсюдження інфекції. Ці заходи проводяться спільно з медичними працівниками лікувально-профілактичних закладів всіх рівнів та фахівцями обласного лабораторного центру.

         Бактеріологічні дослідження на дифтерію на договірній основі проводить і бактеріологічна лабораторія обласного лабораторного центру, яка акредитована відповідно  до   міжнародних стандартів та забезпечена всім необхідним обладнанням та витратними матеріалами. 

        Питання нагляду за дифтерією вчора були опрацьовані на семінарі в МОЗ України, на якому брали участь і ми, фахівці нашої області.

        Необхідно наголосити, що чи буде повторюватись історія 90-х років з епідемії дифтерії чи ні,на сьогодні залежить від нас! Щоб цього не сталося, захисту від цієї вкрай небезпечної інфекції потребує кожен громадянин! 

 

Зав. відділом епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань      Т.О.Лутай