0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-11-15 12:05:22

Photo

Про результати моніторингу електромагнітних полів у Житомирській області за 10 місяців 2019р.

     Щодня нас оточують комп′ютери, мобільні телефони, електроприлади, які стали незамінними в повсякденному житті. Усі ці пристрої генерують електромагнітні поля навколо нас.

    Електромагнітне поле – вид матерії, за допомогою якого здійснюється взаємодія між зарядженими тілами і частинками  та намагніченими тілами. Електромагнітні поля є всюди. Навіть якщо у вас відсутні електричні прилади, то хвилі від сусідів будуть поступати до вас.

     Дія електромагнітних полів на людину до кінця не вивчена, але багатьма вченими проводились дослідження впливу на здоров′я. Зокрема проводились дослідження на лабораторних тваринах та на клітинах і тканинах. Було вивчено багато наслідків впливу, починаючи з пошкодження репродуктивної системи до серцево-судинних та нейродегенеративних захворювань, однак найбільш достовірні дані про виникнення лейкемії у дітей та канцерогенної дії. 

      Ступінь біологічного впливу  електромагнітного поля на організм людини залежить від частоти коливань, напруженості поля та його інтенсивності. Щодня ми стикаємось з електромагнітними полями так званої промислової частоти - 50Гц, які впливають на мозок і центральну нервову систему. В сучасних умовах в місті на людину впливають електромагнітні поля, джерелами яких є радіопередавальні пристрої, електрифіковані транспортні лінії і лінії електропередач.

     Окремо слід розглянути вплив комп′ютерної техніки, яка в сучасних умовах знайшла широке застосування в усіх галузях. З її допомогою підвищується продуктивність і якість роботи в багатьох галузях економіки, науки, культури, у процесі навчання, для роботи з текстами, графікою, звуком, відео зображенням, базами даних, для керування  технологічними процесами сучасного виробництва, у банківській сфері та офісах, телефонії  і засобах зв′язку, для керування польотами літаків і супутників тощо.

    Окрім дії електромагнітних полів людина відчуває на собі комбіновану дію хімічних, фізичних, та біологічних факторів. Близько 70% користувачів комп′ютерів скаржаться на порушення функції органу зору, скелетно-м′язова система також страждає через сидяче положення користувачів. Зорове та нервово-емоційне напруження викликають порушення функціонального стану нервової системи. Шкіра теж, в деякій мірі, страждає (еритеми, дерматити, папульозні висипи і т.д. 

Новітні технології приносять багато користі, але потрібно користуватися ними розумно, враховуючи вік користувача, індивідуальні особливості, стан здоров′я. Рекомендовано раціонально обладнати робоче місце, передбачати природне і загальне рівномірне штучне освітлення, для профілактики втоми має бути вироблено оптимальний режим праці та відпочинку (регламентовані перерви, чергування операцій, активний відпочинок).

    Фахівці лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів Державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров′я України»особливу увагу приділяють охороні здоров′я населення від впливу електромагнітних випромінювань, які виникають у навколишньому середовищі. З цією метою проводяться моніторингові  дослідження  густини потоку енергії та електричної складової електромагнітних полів радіочастот ( базові станції мобільного зв′язку, радіо- та телевізійних станцій). За 10 місяців 2019 року проведено 22 заміри на 6 радіотехнічних об′єктах. Крім того лабораторією проводяться вимірювання  на договірній основі, за аналогічний період 2019 року проведено 238 замірів на 59 радіотехнічних об′єктах та оформлено 17  санітарних паспортів на радіотехнічний об′єкт.

    Також нашими фахівцями проводяться заміри рівнів напруженості електричного поля від ліній електропередач, підстанцій, пристроїв, які створюють електричне поле, в тому числі від відео моніторів комп′ютерів. За 10 місяців 2019р. лабораторією проведено 122 виміри рівнів напруженості електричного поля, згідно плану моніторингових відвідувань та 568 вимірів рівнів напруженості електричного поля на договірній основі.

    При проведенні досліджень електромагнітного випромінювання у 2019 році, перевищень  нормативних рівнів не виявлено.

 

Лікар з загальної гігієни ЛЕМП та інших фізичних факторів

  Довбищук І.П.