0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-11-21 15:38:51

Photo

Міжнародний день відмови від куріння

      На сьогоднішній день курцями є більше половини всього чоловічого населення планети і близько чверті жіночого. В Україні приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Більш як половина всіх курців свою першу сигарету викурила у віці до 12 років. Від згубної звички - щороку помирає близько 5,4 мільйони людей. В Україні тютюнопаління є причиною кожного п’ятого випадку смерті осіб віком понад 35 років. Сьогодні, коли Україна посідає перше місце в Європі за кількістю курців, ми не можемо говорити про тютюнопаління, як про невинні пустощі.     Куріння – серйозна медико-соціальна проблема. Складність її вирішення полягає у невідповідності стандартного відношення до паління в суспільстві та його дійсного значення у руйнуванні здоров`я людей.

    Але уникнути проблеми краще, ніж виходити з неї ціною героїчних зусиль. Профілактика набагато ефективніша за найсучасніше лікування: більшість курців не можуть кинути палити навіть за умов медичного та психологічного  втручання.

    Куріння шкідливо впливає на центральну нервову систему, що позначається на життєдіяльності всього організму. Розвиваються стійкі вегетативні неврози, що супроводжуються головним болем, шумом у вухах, запамороченням, У людини постійно буває пригнічений настрій, вона втрачає сон і апетит. Тютюнова отрута руйнує організм, завдає йому непоправної шкоди.

    Особливо тютюнопаління є небезпечним для підлітків, оскільки руйнівно діє на молодий підростаючий організм. З таких юних курців потім виростають заядлі прихильники куріння, хронічні курці, яким пізніше важко позбутися цієї звички.

   Куріння часто викликає розвиток виразкової хвороби, чому сприяють постійне підвищення кислотності шлункового соку і порушення кровопостачання стінок шлунка внаслідок звуження судин.

    Особливо паління негативно впливає на жінок. Відомо, що жіночий організм дуже сприятливий для таких поганих звичок, як куріння і вживання алкоголю. Є сумна статистика, згідно з якою серед 100 новонароджених малят, матері яких під час вагітності палили, четверо помирають протягом першої доби після народження.

     Головним забруднювачем повітря усередині приміщень є вторинний дим. Ті, хто вдихає вторинний дим, страждають від тих же самих хвороб, що і регулярні курці. Вторинний дим також обумовлює несприятливі впливи на здоров’я дітей, включаючи бронхіт та пневмонію, розвиток і посилення астми. Тютюновий дим також спричиняє роздратування очей та носа, головний біль, запалення горла, нудоту, кашель і проблеми з диханням.

     Першим кроком України в боротьбі з тютюнопалінням стало прийняття Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Наступним кроком стало підписання Рамкової конвенції ВООЗ із контролю над тютюном, де науковими даними підтверджується, що вплив тютюнового диму є причиною смерті та багатьох захворювань.

     Після підписання Рамкової конвенції ВООЗ Україна прийняла ряд ефективних законів, які забезпечують захист від впливу тютюнового диму на робочих та громадських місцях.

      Пам`ятайте, що кинути курити — одне із кращих рішень у житті кожного курця. Вже з першого дня організм починає відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуються. Через тиждень без сигарет у колишнього курця покращується відчуття смаку та запаху, через 3 місяці збільшується робочий обсяг легень на 30%, через 5 років знижується ризик інсульту до рівня некурця.

 

    Лікар з загальної гігієни     Т. А. Мартинчук