0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-12-06 16:20:57

Photo

ПРО СТАН ХАРЧУВАННЯ В ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДАХ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СОЦІАЛЬНО-ГІГІЄНІЧНОГО МОНІТОРИНГУ У 2019 Р.

     Як відомо, різні відхилення в харчуванні дітей від вікової норми, можуть призвести до виникнення цілого ряду захворювань. Особливо небезпечні порушення харчування в ранньому віці, їх наслідки можуть проявитись як на фізичному, так і на розумовому розвитку дитини.

Раціональне харчування є найважливішою складовою формування здоров’я дітей, сприяє збереженню здоров’я, опірності фізичним факторам навколишнього середовища, високій фізичній і розумовій працездатності. 

    Здорове харчування досягається завдяки балансу усіх поживних речовин, незбалансоване харчування тягне за собою порушення обмінних процесів в організмі, а також може стати причиною неправильного розвитку та патологічних змін в організмі людини.

   З метою визначення якості харчування та відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Житомирської області на 2019 рік» фахівцями структурних підрозділів ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» в поточному році було проведено моніторингове спостереження в двадцяти інтернатних закладах області.

   За вказаний період  відібрано і лабораторно досліджено питну воду, овочі, готові страви, проведені бактеріологічні дослідження об’єктів навколишнього середовища в кількості 645 зразків, у підсумку в 60% закладів мали місце відхилення від нормативних показників. 

   Протягом поточного року була відібрана і досліджена 61 проба води на відповідність вимогам Державних санітарних правил і норм 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», із яких 14,7% досліджених проб не відповідали стандартам за рахунок перевищення вмісту нітратів і заліза, мікробіологічним показникам. Для прикладу, за бактеріологічними показниками вода не відповідала вимогам в Тетерівському, Новоборівському, Баранівському інтернатних закладах та Житомирському Обласному спеціальному будинку дитини для дітей сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків. Не якісна питна вода за фізико-хімічними показниками споживалась у КНЗ «Кмитівська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат» та КНЗ «Радомишльська загальноосвітня санаторно-курортна школа-інтернат 1-3 ст.».

    За 2019 р. було досліджено 51 зразок готових страв на визначення калорійності, недовкладення харчових інгредієнтів спостерігалось у Любарському, Романівському, Тетерівському інтернатних закладах та КНЗ «Житомирська спеціальна ЗОШ-інтернат № 1».

Із 33 досліджених проб готових страв на бактеріологічне забруднення лише в Баранівському інтернаті мало місце порушення технології приготування страви.

    За звітний період  року фахівцями центру було досліджено 345 гігієнічних змивів на визначення наявності умовно-патогенної мікрофлори, в 15 (4,3%) виявлена кишкова паличка із чистого посуду, кухонного інвентарю, рук кухарів, що свідчить про незадовільне утримання харчоблоків та недотримання працівниками правил особистої гігієни, в першу чергу це стосується Новоборівського, Романівського, Коростенського інтернатних закладів.

    За період перебування дітей в інтернатних закладах протягом 2019 р. також було досліджено 17 готових страв на визначення якості термічної обробки, 136 зразків овочів на визначення вмісту нітратів, пестицидів, наявності ієрсиній та радіонуклідів, відхилень не виявлено.

Про результати негативних лабораторних досліджень були повідомлені усі керівники (власники) інтернатних закладів, 7 листів спрямовано керівникам районів, 4 – в Головне управління Держпродспоживслужби області.

   Підсумовуючи вищезазначене слід відмітити, що повноцінне харчування сприяє нормальному функціонуванню та розвитку дитячого організму, і має поєднувати в собі якісні безпечні продукти та повністю задовольняти потреби організму в поживних речовинах, а неадекватне харчування може призвести лише до негативних наслідків. 

   В наступному році фахівцями лабораторного центру буде продовжуватись діяльність з контролю за станом харчування, водопостачанням та дотриманням умов проживання в інтернатних закладах області, про результати буде повідомлено відповідні органи влади та громадськість через наш інтернет-сайт. 

 

Лікар ДУ «Житомирський ОЛЦ

МОЗ України»                                                                           О.О.Сокур