0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-12-24 15:43:27

Photo

В м. Житомирі зареєстровано перший випадок лабораторно підтвердженого грипу

   Активність грипу та ГРВІ в області, як і в цілому по Україні знаходиться на неепідемічному рівні.       Протягомостанніх 2-х тижнів відмічалося незначне зниження захворюваності. Збудники грипу в поточному епідсезоні не визначались.

       Проте, 24 грудня вірусологічною лабораторією обласного лабораторного центру МОЗ України у хворої жительки м.Житомира, 27 років з діагнозом «Грип, пневмонія» у мазку із зіву визначено вірус грипу А (H1N1) пандемічний. 

      Також неблагополучна епідемічна ситуація в поточному епідсезоні склалася і в США,  де зареєстровано спалах грипу, який був викликаний грипом А (H1N1) пандемічний та грипом В (Вікторія).

     Найбільша кількість хворих зареєстрована в Луїзіані, там перші спалахи грипу зафіксували ще в жовтні. Всього ж у США на даний момент зафіксовано 1,7 мільйона хворих на грип, 16 тисяч госпіталізованих і 900 випадків смерті від захворювання.

     По Україні виявлено 16 випадків лабораторно підтвердженого грипу, в т.ч. грип А (H3N2)- 8 випадків, грип А (H1N1) – 5 випадків та 3 випадки грипу В.         

     За епідсезон 2019-2020 років від 4,8 до 6,7 мільйона українців можуть захворіти на грип. Очікують дві хвилі захворювання, в кінці грудня та наприкінці січня на початку лютого. Пік - на четвертому тижні 2020-го.

  Найбільш часто на грип та гострі респіраторнї інфекції хворіють діти, з метою попередження захворюваності дітей рекомендуємо батькам:

- навчити  дітей регулярно мити руки з милом щонайменше 20 секунд;

- батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей;

- навчіть дітей кашляти і чхати в серветку або руку (згин ліктя);

- навчіть дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора-два метри;

- хворі діти мають залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи й школи);

- дітям і батькам слід утримуватися від відвідування місць скупчення людей.

Зав. відділенням організації          

епід.досліджень                                А.І. Головченко