0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2020-02-04 09:47:40

Photo

Про стан забруднення атмосферного повітря у Житомирській області в 2019 році

      Атмосфера відіграє головну роль у глобальному перенесенні забруднювальних речовин та забрудненні природного середовища. Зростаючі  антропогенні навантаження послаблюють природний процес самоочищення атмосфери, що призводить до накопичення шкідливих домішок, які зумовлюють її забруднення. Глобальними наслідками забруднення атмосфери виявилось накопичення в ній парникових газів та виснаження озонового шару. Рівні концентрацій забруднюючих речовин обумовлюються викидами стаціонарних та пересувних (транспорт) джерел.        Основними забруднюючими речовинами є пил (тверді частки), оксид сірки, оксиди азоту, оксид вуглецю.

     Забруднення атмосферного повітря особливо сильно проявляється у великих містах, в яких зосереджена велика кількість автотранспорту та промислових підприємств. Найбільша кількість шкідливих речовин надходить в атмосферу з підприємств теплоенергетики (теплоелектростанції та котельні, що працюють на вугіллі), металургійної, хімічної та нафтохімічної промисловості. Більша частина викидів токсичних речовин в Україні здійснюється в промислових регіонах України – Донбас, Придніпров’я, Кривбас. 

      Житомирська область є досить благополучним регіоном в якому відсутні потужні підприємства, що активно забруднюють атмосферу.

      Житомирський обласний лабораторний центр протягом всього минулого року здійснював моніторингові дослідження атмосферного повітря в усіх районах області. Всього виконано 2323 дослідження, з яких у 24  випадках (1%) зареєстровано перевищення вмісту шкідливих речовин. Перевищення вмісту хімічних речовин виявлено в Бердичеві, Пулинах, Житомирі та Олевську (під час надзвичайної ситуації).

       В цілому ситуацію із забрудненням атмосферного повітря в області можна вважати стабільною, а рівень забруднення атмосфери – низьким.

Завідувач   ВОСГД                                                              Ю.В.Лутай