0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2024-03-29 14:00:01

Photo

ВІСІМ ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

Від того, як організовано наше харчування, залежить стан нашого здоров`я. Пропонуємо вашій увазі нескладні правила,  дотримання яких дозволить зробити  харчування не лише приємним, а й корисним та збалансованим.

 

1. Частота. Одне з головних правил правильного харчування - необхідність їсти кілька разів на день. Бажано - не менше 3-5 разів, але в маленьких пропорціях і в один той самий час.

 

2. Різноманітність. Харчування має бути різноманітним і не надто екстравагантним. Кількість жирної, смаженої, гострої та кислої їжі доведеться обмежити. Людському організму для нормального функціонування потрібна величезна кількість органічних і мінеральних речовин, і вони обов`язково повинні бути присутніми у вашому раціоні.

 

3. Поступовість. Відразу відмовитися від звичного харчування складно, тому включайте «здорові» продукти в свій раціон поступово. Придбайте пароварку. Вона збереже всі корисні речовини, що містяться в продуктах, і при цьому захистить вас від жирів. Також, слід зменшити споживання солі і цукру.

 

4. Енергетичний баланс. Їжа повинна заповнювати наші енергетичні втрати і система харчування повинна це враховувати.

 

5. Сніданок обов`язковий. Він повинен бути повноцінним і різноманітним – кави з булочкою недостатньо. Найкращий варіант --  повернутися в дитинство, до вівсянки і гречки. Якщо з ранку часу немає, можна перекусити яблуком, бананом або йогуртом. Добре з`їсти яйце вкруту або омлет, а замість кави випити чашку свіжозавареного чаю, краще зеленого і без цукру.

 

6. Харчуйтеся за графіком. На роботу можна захопити пшеничний хлібець, батончик з мюслі, суміш сухофруктів з горіхами, яблуко або шматочок сиру. Все це допоможе протриматися до обіду в гарному настрої. Тим, хто працює в нічну зміну, від прийому їжі відмовлятися не можна. При цьому обов`язково треба з`їсти що-небудь солодке (глюкоза допоможе організму впоратися зі стресом і підживить нервову систему).

 

7. Розбавляйте раціон. Під час обіду і вечері не забувайте про густі супи. Вони сприяють кращому травленню і не перевантажують шлунок. Кількість алкоголю необхідно скоротити. Пийте сік, чай або мінеральну воду без газу. А ось газована вода негативно впливає на шлунково-кишковий тракт.

 

8. Фрукти і овочі необхідні. Це одна з основ правильного харчування. Вони обов`язково повинні бути присутніми у вашому раціоні. У них міститься необхідні нашому організму харчові волокна і вітаміни. Недолік фруктів у раціоні може стати причиною спраги (доводитися багато пити, підвищується навантаження на серце і нирки) і необхідності приймати «банкові вітаміни», які значно відрізняються від природних аналогів. Але разом з тим не варто харчуватися цілими днями лише  одними фруктами та салатами -- оскільки це може спричинити розлад  шлунка та інші  проблемиз  травленням.

 

Будьте здорові та не хворійте!