0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2020-04-30 09:21:44

Photo

Проведення дезінфекційних заходів у вогнищах COVID-19 фахівцями обласного лабораторного центру.

Епідемічна ситуація з коронавірусної хвороби (COVID-19) в Україні, зокрема в Житомирській області залишається складною.

З огляду на те, що вірус передається від людини до людини через дрібні часточки, які виділяються з носа або рота та потім потрапляють у зовнішнє середовище, де на різних поверхнях можуть тривалий час зберігатися, одним із   важливих заходів у попередженні поширення збудника хвороби COVID-19 є проведення дезінфекціїу вогнищі.

Фахівцями обласного лабораторного центру за період березень-квітень поточного року проведено заключну дезінфекцію у 133 таких вогнищах. 

До цієї роботи було залучено 14 фахівців з дезінфекційної справи, в тому числі 1 лікар, 1 помічник епідеміолога, 8 дезінфекторів та 4 дезінструктора, які відповідно штатного розпису працюють в обласному лабораторному центрі. Крім того, додатково підготовлено із числа інших співробітників установи 46  інструкторів-дезінфекторів  та дезінфекторів.

Всі працівники, задіяні до цієї роботи забезпечені, необхідними засобами індивідуального захисту одноразового використання.

Заклад забезпечений достатньою кількість дезінфектантів в асортименті, наявні сучасні оприскувачі з акумуляторами на інший необхідний інвентар.

Заключна дезінфекція у вогнищах проводиться безкоштовно.

Після проведеної роботи у вогнищах інфекції фахівцями обласного лабораторного центру проводиться обов’язкова утилізації засобів індивідуального захисту відповідно до затверджених нормативних документів. На базі установи створено пункт знезараження використаних засобів індивідуального захисту, обладнаний необхідним інвентарем та устаткуванням (ємності для знезараження, автоклави, пральна та сушильна машини). Після знезараження відпрацьований матеріал доставляється дообласного протитуберкульозного диспансеру для подальшого спалювання відповідно вимог.

 

Зав. відділом епіднагляду (спостереження ) та профілактики інфекційних захворювань Лутай Т.О.


Photo