0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2020-05-18 17:51:29

Photo

Звернення ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» до керівництва сайту «Житомир інфо» щодо упередженої інформації про діяльність установи

На сайті  «Житомир інфо»  18 травня 2020 року о 13:16з’явилась інформація під заголовком: «У Вінницькій області вже зробили більше 14 тисяч тестів на COVID-19, у Житомирській – менш ніж 4,5 тисячі».

На думку трудового колективу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» вказана інформація носить упереджений та провокативний характер щодо діяльності лабораторного центру оскільки об’єктивно не висвітлює роботи та забезпеченості Вінницького та Житомирського лабораторних центрів.

Крім того, журналістами навмисно упущена інформація про те, що на момент початку пандемії СOVІD-19 потужність 2-х лабораторій (укомплектованість спеціалістами та необхідним обладнанням) у ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» була в 3 рази вищою за лабораторії ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України». Така ситуація пояснюється участю колишніх обласних СЕС (10 років тому) у проектіщодо  питань біотероризму, що фінансувались за підтримки США. Завдяки згаданому  проекту в 10 регіонах країни було поставлено додаткове обладнання в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій для проведення досліджень методом ПЛР. Колишня Житомирська обласна СЕС (попередниця обласного лабораторного центру) в проект включена не була та  таке обладнання не отримувала.

Наявність у м. Вінниці Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова надає можливість забезпечити місцевими кадрами усі медичні заклади міста та області, чого немає у м. Житомирі.

На даний часВінницький обласний лабораторний центр  на 100% забезпечений кадрами,  в той час як Житомирський обласний лабораторний центр такими фахівцями забезпечений  лише на 25%.

Слід зазначити, що з моменту ліквідації Держсанепідслужби України протягом 5 років медичні заклади України припинили підготовку кадрів для лабораторних центрів. Невисокі заробітні плати медпрацівників, скасування права виходу на пільгові пенсії та масовий виїзд  медпрацівників на роботу за кордон  стали ще однією перешкодою у залученні фахівців до роботи у медзакладах, зокрема в Житомирський лабораторний центр, який з 2013 року 5 разів знаходився в процесі реорганізації.

З початку оголошення карантину ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»   працює в умовах надзвичайної ситуації - цілодобовому режимі 7 днів на тиждень. Більшість фахівців установи працюють надурочно, без вихідних та святкових днів.

Враховуючи вищевикладене, вважаємо необ’єктивними деякі порівняння  та висловлювання  у вищезгаданій публікації, що має на меті спотворення дійсності та свідчить про упереджене і негативне відношення авторів статті  до діяльності установи,  а ситуацію образливою та принизливою для колективу.

Порівняння кількості досліджень у м. Вінниці та у м. Житомирі є некоректними, оскільки кількість досліджень залежить від епідситуації у регіоні.

На даний час Житомирським обласним лабораторним центром  збільшено  кількість щоденних  досліджень з 100 до 300 проб.  Показник проведених досліджень на 100 тис. населення в Житомирській області (за даними ДУ «ЦГЗ МОЗ України») наприкінці квітня 2020 року був на 6-й позиції серед найкращих в  Україні та на сьогодні відповідає критеріям, які ставитьперед такими закладами керівництво МОЗ.

Просимо у подальшому висвітлення ситуації по СOVІD-19 проводити об’єктивно з урахуванням думки фахівців у даній сфері, а не «висмикування» певної інформації та інтерпретації її у власних цілях з метою дискредитації роботи установи та її керівництва.

 

       Колектив ДУ ««Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»