0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2020-05-22 14:14:07

Photo

Шановна громада Житомирщини! Шановні колеги, керівники медичних закладів області!

Довожу до Вашого відома, що завдяки заходам, які  вжиті керівництвом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» на початку травня поточного року в області збільшено кількість обстежених осіб на виявлення збудника коронавірусної інфекції (SARS-CoV-2).

Це стало можливим завдяки додатковому залученнюдо роботи  спеціалістів Житомирської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та КНП «Житомирський обласний медичний консультативний діагностичний центр» Житомирської обласної ради,які на базі вірусологічної лабораторії установипройшли підготовкуз питань дотримання інфекційної безпеки при роботі з особливо-небезпечними інфекціями.

Я щиро вдячний за допомогу у вирішенні кадрових питань керівникам згаданих закладів: Шпиті Олександру Олександровичу, Галайбі Анатолію Борисовичу,Дімовій Валентині Федорівні.

Крім того, обласним лабораторним центром додатково придбано обладнаннябільше ніж на 200 тисяч грн. та переобладнано ще одну  лабораторію, де проводяться дослідження.

Станом на 21.05.2020р.  вірусологічна лабораторія вийшла на добову потужність 340-350 досліджень проб біологічного матеріалу  на виявлення збудника СOVІD-19. Черга на дослідження наразі становить 1-2 дні.

Адміністрація лабораторного центру продовжує працювати над створенням нового робочого місця (приміщення з ламінарною шафою для  виділення РНК-коронавірусу з біологічного матеріалу осіб, що підлягають обстеженню)для чого додатково замовлено необхідне обладнання та устаткування, що дасть змогу протягом тижнязбільшити потужність лабораторії ще на 100 проб.

Як керівник установи виношу подяку всім працівникам вірусологічної лабораторії, які з 12 березня 2020 року по даний час,в цілодобовому режиміпрацюють в складних умовахта вносять великий вклад в боротьбу з епідемією цієї особливо-небезпечної хвороби,постійно перебуваючи на робочому місців захисних костюмах, в яких дуже важко працювати.

Щиро дякую всім колегам-медичним працівникам, які займаються лікуванням хворих на (СOVІD-19) та бажаю їм і пацієнтам міцного здоров’я!

Звертаюсь до колег, керівників лікувально-профілактичних закладів Житомирської області, які планують на своїй базі організувати діагностику коронавірусної інфекції (СOVІD-19)!

Фахівці обласного лабораторного центру готові надати консультації та практичну допомогу у вирішенні  питання створення лабораторій, що відповідають вимогам біобезпеки, з урахуванням висококваліфікованого професійного підходу організації роботи та виборі обладнання з раціональним використанням бюджетних коштів.

 

З повагою,

Заслужений лікар України,

Головний державний санітарний лікар Житомирської області,

директор ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»                   

                                                                                                      З.М.Парамонов.