0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2020-10-09 12:31:29

Photo

Про стрімке зростання захворюваності на COVID-19!

Шановні мешканці Житомирщини!

 

В області, як і в цілому по Україні, щотижня ускладнюється епідемічна ситуація з коронавірусної інфекції. На жаль, враховуючи стрімке поширення захворюваннянаCOVID-19 та зростання кількості  сезонних респіраторних інфекцій, прогноз на найближчий період невтішний.

В період 02.10.2020 - 09.10.2020року зареєстровано 1452 випадкиCOVID-19 проти 862 випадків за попередній тиждень. Тобто, відбувається зростання захворюваності майже в 2 рази. В місті Житомирі  кількість випадків зросла на третину: зареєстровано 346 хворих проти 204 за попередній тиждень.

Графічне зображення кількості зареєстрованих випадківCOVID-19 в області з початку епідемії (станом на 09.10.2020р.) представлено на малюнку.
 

В «помаранчевій» зоні епідемічної небезпеки, що визначено Державною комісією ТЕБ та НС, з 5.10.2020 року знаходяться Житомирський, Коростишівський, Лугинський, Любарський, Овруцький, Олевський та Чуднівський райони. Міста Житомир, Бердичів, Малин і Новоград-Волинський, а також Баранівський, Бердичівський, Брусилівський, Ємільчинський, Коростенський, Народицький, Новоград-Волинський, Попільнянський, Пулинський, Романівський, Хорошівський та Черняхівський райони знаходяться в «жовтій» зоні. Отже, практично по всій території області складна епідемічна ситуація. До «червоної» зони залишається один крок.

Показник захворюваності на COVID-19 (на 100 тисяч населення) знаходиться на рівні середнього по державі та становить 641, 2  проти 657,8. Також практично на рівні середнього по Українізнаходиться показник смертності (на 100 тис. населення): 11,4 при 12,5 по Україні. 

Зайнятість ліжок серед закладів охорони здоров’я, які визначені для госпіталізації хворих з COVID-19 за останні 5 днів становить до 43% (хворі з підтвердженим діагнозом) та до 49 % - хворі з підозрою та підтвердженим діагнозом. Відповідно даних  аналітичних довідок ДУ «ЦГЗ МОЗ України» в Житомирській області досить незначна різниця  вказаних двох показників завантаженості ліжок, що  свідчить про проведення більш швидкого тестування ПЛР-методом в порівнянні з іншими регіонами України.

За звітний період проведено 3426 тестувань методом ПЛР проти 3141 дослідження за минулий тиждень. Значно збільшився показник виявлення позитивних результатів серед обстежених на  COVID-19 та  складає до 50%. Слід зазначити, що з жовтня місяця поточного року відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України змінилися стандарти щодо обстеження осіб методом ПЛР. Так обов’язковому ПЛР-тестуванню підлягають в першу чергу особи з клінічними проявами інфекції. 

Причинами поширення інфекції є недотримання основних протиепідемічних заходів. Так в населених пунктах, зокрема в місті Житомирі, в період епідемії проводяться масові заходи, в тому числі соціальні, спортивні, культурно-розважальні. Відбуваються численні зібрання в колективах установ,  організацій та на підприємствах. Тривають заходи із залученням великої кількості людей і в побуті: святкування урочистих подій, весіль, днів народження, тощо.Спостерігається скупчення громадян в громадському транспорті, що стосується в першу чергу міста Житомира, де через будівництво та ремонт доріг значно обмежений рух транспорту. З порушенням протиепідемічних заходів працюють заклади торгівлі, ринки та інше.

Відсутність усвідомлення важливості цих заходів,як кожним громадянином, так і  посадовою особою,  призводить до спалахів в домашніх вогнищах, ворганізованих колективах та швидкого розповсюдження інфекції серед населення області.

Одночасно варто наголосити, що низка країн Європи вдається до нових заходів із протидії коронавірусу, в той час, як кількість інфікованих COVID-19 зростає. В тому числі застосовуються жорсткі штрафні фінансові санкції до громадян, які нехтують цими правилами.

Станом на 08.10.2020р. випадки COVID-19 зареєстровані у 216 країнах світу.

 

Зав. відділом епіднагляду (спостереження ) та профілактики інфекційних захворювань Лутай Т.О.