0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2020-11-19 16:08:42

Photo

Ситуація з ПЛР- тестування на COVID-19 в Житомирській області одна з найкращих в Україні.

 

Протягом останніх двох тижнів за даними, що оприлюднені на сайтіtexty.org.ua(https://texty.org.ua/media/images/worst_testing_time_nov18_XEpcUy5.original.png) вже у 5-ти регіонів середній час очікування результатів ПЛР - тестувань на COVID-19 перевищує 10 днів. 

В той же час,  Житомирська область увійшла у трійку кращих за швидкістю тестувань.В області 99% ПЛР-тестувань здійснює ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» та 1 % вірусологічна лабораторіяКНП "Дитяча лікарня" Житомирської міської ради.

Про швидкість тестування по областях України можна дізнатися з наступного інфографіку. 

Описание: https://texty.org.ua/media/images/worst_testing_time_nov18_XEpcUy5.original.png

Варто зазначити, що видача результатів із значним запізненням, як це відбувається  в інших регіонах України, створює проблеми як для лікарів, які надають медичну допомогу, так і для епідеміологів  лабораторних центрів, та призводить до неможливості своєчасного та якісного пошуку ланцюжків передачі інфекції, значно ускладнює проведення протиепідемічних заходів, зокрема ізоляцію хворих та контактних, що сприяє значному неконтрольованому поширенню інфекції.

Адміністрацією ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з Житомирською обласною державною адміністрацією на даний час вживаються заходи щодо шляхів збільшення обсягів ПЛР- тестувань. Зокрема, проводяться перемовини щодо укладання угод з приватними лабораторіями області щодо закупівлі послуг з ПЛР-тестування, триває переоснащення вірусологічної лабораторії обласного центру шляхом закупівлі нового високопродуктивного обладнання, вирішується питання щодо відкриття вірусологічної лабораторії на базі КНП «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені». 

Завдяки додатково закупленому новому сучасному обладнанню планується збільшити потужність вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру до 2000 тисяч досліджень за добу. Охоплення більшої кількості населення ПЛР- тестуванням є одним із пріоритетних напрямків у боротьбі з епідемією  коронавірусної інфекції (COVID-19).

 

В.о. директора 

ДУ «Житомирський обласний 

лабораторний центр МОЗ України»      Лутай Ю.В.