0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2021-01-20 13:30:00

Photo

Вірусологічна лабораторія ДУ"Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" має можливість за кошти державного бюджету проводити моніторингові дослідження на грип методом ПЛР

Вірусологічна  лабораторія ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" має можливість за кошти державного бюджету проводити моніторингові дослідження на грип методом ПЛР для визначення циркуляції збудника на території області. Дослідження будуть проводитися для осіб з тяжким перебігом ГРВІ, що знаходяться у відділеннях інтенсивної терапії лікарень; осіб, що належать до груп ризику щодо несприйнятливих наслідків захворювання на грип( діти до 3-х років, вагітні, особи похилого віку (за 65р.), особи з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи, з цукровим діабетом, з порушеннями імунної системи та ін.)

    Інструкція по відбору зразків на грип для дослідження методом ПЛР

  Для достовірної діагностики необхідно забезпечити взяття біологічного матеріалу  в перші години захворювання і не пізніше 3-ї доби. 

  Матеріал повинен відбиратися до початку лікування. Так як, будь-який препарат може вплинути на достовірність результату.

  Матеріалом для дослідження є мазок із задньої стінки носоглотки, який відбирається натще або не раніше ніж через 2-4 год після прийому їжі.

  Відбір матеріалу відбувається за допомогою сухого стерильного тампону з віскози на пластиковій основі. Тампон занурюють у стерильну пробірку з рідким транспортним середовищем в об`ємі 1.5-2 мл, при цьому можна використовувати стерильний фізіологічний розчин.

  Відібраний матеріал повинен бути доставлений у вірусологічну лабораторію протягом 48 годин, до цього моменту його слід зберігати в холодильнику при температурі +2- +8. 

  Доставка матеріалу здійснюється з дотриманням вимог біологічної безпеки та з дотриманням "холодового ланцюга". Обов`язково повинен бути супровідний документ - направлення на проведення дослідження.