0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2021-03-22 15:45:48

Photo

Про ускладнення епідемічної ситуації з COVID-19 в Житомирській області.

     

       22.03.2021 р. в ДУ «Житомирський ОЛЦ МОЗ України» відбулася оперативна нарада за участю директора лабораторного центру Парамонова З.М., заступників та завідувачів структурних підрозділів.

     Основним питанням на порядку денному було різке зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 в країні та перебування Житомирської області в «червоній» зоні епідемічної небезпеки з 03.03.2021р.

     За минулий тиждень в області зареєстровано 5595 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

    За добу 21 березня 2021 року в Україні зафіксовано 7893 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 413, медпрацівників – 161). Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Львівській (937), Одеській (745), Житомирській (580), Київській (557) та Вінницькій (513) областях.      Звертає увагу показник позитивних випадків від кількості проведених досліджень який є досить високим (50%) та разом з іншими показниками може бути свідченням, що дійсна ситуація із захворюваністю на COVID-19 є набагато складнішою. 

   Під час наради були визначені пріоритетні завдання для відділів та відділень лабораторного центру у боротьбі з COVID-19.Одним із головних напрямків боротьби з коронавірусною хворобою в країні та світі, залишається лабораторна діагностика цієї інфекції, своєчасне виявлення та ізоляція хворих та контактних осіб. 

    Фахівцями обласного лабораторного центру проводиться оперативний аналіз епідемічної ситуації, аналіз проведених заходів з протидії інфекції та надсилаються інформаційно-аналітичні листи до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, лікувально-профілактичних закладів, керівникам установ та організацій з пропозиціями та рекомендаціями щодо основних протиепідемічних заходів для покращення епідемічної ситуації.

     ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» було збільшено потужність вірусологічної лабораторії по дослідженням на SARS-COV-2 до 2000 зразків на добу, а лабораторія працює 7 днів на тиждень.

   Як відмітив директор лабораторного центру Зіновій Парамонов для стабілізації ситуації із захворюваністю на COVID-19 необхідно відновити функціонування мобільних бригад для відбору біоматеріалу від хворих з підозрою на COVID-19, які працювали раніше на території області, а також забезпечити роботу ЦПМСД без вихідних.

    Для забезпечення плідної співпраці та надання консультативної допомоги ЦПМСД міста Бердичева по виявленню хворих та епіднагляду за контактними 24.04.2020р. планується робоча зустріч з керівництвом та сімейними лікарями закладів за участі заступника директора лабораторного центру Василькова О.В., завідувача відділення організації епіддосліджень Головченка А.І. та завідувача відділу епіднагляду(спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Лутай Т.О.