0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2021-04-29 09:55:06

Photo

ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГУ З БІОБЕЗПЕКИ, БІОЗАХИСТУ ТА ОСНОВ ПЛР НА БАЗІ ДУ «ЖИТОМИРСЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ»

 

       З 25.04 по 30.04.2021р. на базі ДУ «Житомирський ОЛЦ МОЗ України» проходить практичний тренінг, організований представниками Бюро ВООЗ в Україні, щодо здійснення ПЛР-тестування, біобезпеки та біозахисту для підвищення кваліфікації співробітників лабораторій, задіяних в діагностиці COVID-19.

     Навчання для працівників вірусологічної лабораторій проводять представники Бюро ВООЗ в Україні : Скрипник Артем– технічний офіцер з лабораторної діагностики, Максимович Ярослава – експерт з біобезпеки, Сорочинський Борис – експерт з лабораторної діагностики та Чернишова Лора - експерт з лабораторної діагностики.

     До участі у тренінгу адміністрацією ДУ «Житомирський ОЛЦ МОЗ України» були запрошені спеціалісти лабораторій КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Житомирської облради,  КП «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека» Житомирської міської ради, КНП «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр Житомирської обласної ради», КНП «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені» Житомирської обласної ради, ТОВ «Медичний центр Асклепій плюс», ТОВ «Малікс-мед».

     Практичні заняття проходять на базі вірусологічної лабораторії установи, відповідно до програми ВООЗ. Основною метою практичних занять є детальне вивчення процедури екстракції нуклеїнових кислот різними методами, програмування ампліфікаторів, конролю якості, аналіз і інтерпретація результатів ПЛР.

     Теоретична частина тренінгу включає в себе питання біобезпеки та біозахисту, дезінфекції та деконтамінації, методи детекції продуктів ампліфікації, ведення документації в ПЛР-лабораторії, принципи збору, транспортування, зберігання та підготовки біологічного матеріалу для аналізу.

    Участь у даному тренінгу надасть змогу працівникам лабораторій оптимізувати організацію лабораторних процесів, що значно покращить якість та швидкість видачі результатів,  а це, в свою чергу, надасть можливість швидко реагувати на випадки захворювання на COVID-19 та локалізацію вогнищ.

     Після закінчення тренінгу всі учасники зможуть пройти тестування для оцінки рівня отриманих знань та отримати сертифікат, згідно з яким спеціалістам будуть нараховані бали безперервного професійного розвитку.     

 Photo
Photo

Photo
Photo