0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-06-24 23:14:47

Photo

Гарний зір – запорука здоров’я школяра

Гарний зір - одна з найважливіших функцій людського організму. Навчальний процес – це велике навантаження на орган зору дитини, яке попередні покоління навіть не могли собі уявити. Комп`ютери, телевізор, постійне перебування в приміщеннях з лампами штучного світла, малорухливий спосіб життя та багато інших факторів. З шестирічного віку, коли дитина іде до школи, навантаження на зір різко збільшується. Тривалий режим зорової праці при поганому освітленні робочого місця дитини, особливо в осінньо-зимовий період, коли у приміщення недостатньо потрапляє природного світла, – ДУЖЕ ШКІДЛИВО впливають на гостроту зору. А що вдома? Ті ж самі книги та зошити, комп’ютер, телевізор! Тому разом з атестатом зрілості учень часто отримує і низку хвороб. Але, як то кажуть: «краще попередити, а ніж лікувати!».
Чи можна якось допомогти школяру зберегти зір?
Щоб зір не погіршився, потрібно багато уваги приділяти оформленню робочого місця дитини. Робоче місце учня – це його парта в школі та стіл вдома за якими він навчається, робить домашнє завдання. Не завжди вдається робити уроки при денному світлі, особливо взимку. Тому вдома про освітлення робочої зони діток повинні турбуватися батьки. Настільна лампа є головним атрибутом робочого місця, тому до її вибору треба поставитись серйозно. Лампа повинна відповідати гігієнічним нормам. А саме - достатньо освітлювати робочу поверхню, захищати очі від прямого попадання світла.
Безпечні для здоров’я дітей умови навчання та виховання в закладах освіти повинна створити адміністрація закладу і при цьому володіти інформацією, чи достатнє освітлення у класах, групах шляхом проведення інструментальних замірів в осінньо-зимовий період.
В ході проведення моніторингових відвідувань навчальних закладів м. Бердичева та Бердичівського району працівники Бердичівського міжрайонного відділу ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” , для попередження виникнення соматичної захворюваності дітей та збереження їх стану здоров’я, проводять лабораторні дослідження стану штучного освітлення в навчальних приміщеннях. Загалом в 2018 році проведено 1290 вимірювань з них 27 % вимірів не відповідали нормативним показникам, причому відсоток відхилень в порівнянні з 2017 роком майже не змінився. Про відхилення повідомлені органи місцевого самоврядування в підпорядкуванні яких знаходяться заклади освіти.
Отже, проблема збереження зору школярів є, вона надзвичайно актуальна і для вирішення вимагає комплексної співпраці.
Правильно спроектоване та раціонально влаштоване освітлення приміщень справляє позитивний психофізіологічний вплив на учнів, підвищує ефективність і безпеку навчання, знижує втому , забезпечує високу працездатність упродовж усього навчального року. Дотримання норм освітленості це запорука успіху і здоров`я сучасних учнів.
Шановні батьки!
Поцікавтесь умовами, в яких навчається Ваша дитина.
Ваша небайдужість і є запорукою здоров’я учня!