0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2021-07-15 08:58:54

Photo

Стан епідемічної ситуації за 6 місяців 2021 року в Житомирській області

 

            Епідемічна ситуація з інфекційних захворювань в Житомирській області другий рік поспіль залишається складною через епідемію корона вірусної інфекції (COVID-l9).

            За 6 місяців 2021 року в області всього зареєстровано 212706 випадків інфекційних хвороб, показник на 100 тисяч населення складає 17136,42, що на 17% вище аналогічного періоду минулого року.

          У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року відбулось зниження захворюваності по 15 інфекційним і паразитарним захворюванням, у тому числі:

шигельозна 1 випадок, кишкові інфекції зі встановленим збудником на 32,14%, кишкові інфекції з невстановленим збудником на 8,33%, сальмонельоз на 59%; інші протозойні кишкові хвороби на 8,33% (в тому числі лямбліоз на 8 випадків); туберкульоз на 1,51%, в тому числі туберкульоз легенів на 1,03%; кашлюк на 19 випадків, менінгококова інфекція на 2 випадки, кір на 3 випадки, вірусні гепатити на 12,5% (в тому числі ВГА на 16 випадків, ВГС на 1 вип.); грип на 99,14%. Отже, зниження рівнів захворюваності спостерігається в усіх групах інфекцій та ймовірно пояснюється в першу чергу із запровадженням обмежувальних заходів, що застосовувались з метою попередження подальшого поширення 

гострої респіраторної хвороби COVID-l9, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. 

           Не реєструвались випадки захворювань дифтерії, правцю, черевного тифу та паратифів, зоонозних та особливо-небезпечних інфекцій (туляремії, сибірської виразки, вірусних менінгітів, рикетсіозів, вірусних гарячок та вірусних геморагічних гарячок). 

            Разом з цим, не можливо не звернути увагу на актуальність інфекцій, що керуються засобами специфічної профілактики, кишкову групу інфекцій, парентеральні вірусні гепатити, туберкульоз та ВІЛ/СНІД. 

            Так, в березні місяці поточного року зареєстровано спалах кишкової інфекції серед учнів спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №20 міста Житомира, при якому постраждало 9 учнів та який виник через недотримання санітарного законодавства в закладі. 

            Захворюваність на вірусні гепатити залишається однією зі значних проблем громадського здоров`я в Україні. Аналіз багаторічної динаміки захворюваності показав, що завдяки запровадженій плановій вакцинації проти гепатиту В відзначається стійке зниження захворюваності серед дітей.У соціально-професійному складі хворих парентеральними гепатитами висока питома вага спостерігається серед осіб активного віку, а переважними шляхами передачі інфекції є статевий шлях. Також велике поширення інфекції зафіксовано при отриманні будь-яких маніпуляцій з пошкодженням цілісності шкірних покривів (манікюр, педикюр, надання стоматологічної допомоги, косметологічні послуги, в т.ч. татуювання, оперативні втручання в лікувально-профілактичних закладах).

Епідемічна ситуація з туберкульозу залишається неблагополучною. Відмічається незначне зниження захворюваності в порівняні з  аналогічним періодом 2020 року (на 1,51%), але показник доволі високий і становить 15,79 на 100 тис. населення при середньо державному 11,9. Рівні захворюваності  епідемічно - небезпечних випадків з бактеріовиділенням (МБТ+) перевищують кількість випадків без бактеріовиділення (МБТ-), що сприяє поширенню інфекції.

Не дивлячись на те, що останні півтора роки епідемія COVID-l9 витіснила більшість інфекцій, в області продовжують реєструватися випадки вакцинокерованих інфекцій, що говорить про необхідність  та обов’язковість проведення подальшої вакцинації населення. 

Так, зафіксовано два випадки кашлюку: захворіла 1 дитина та 1 дорослий. 

Також зареєстровано 3 випадку  менінгококової інфекції серед неорганізованих дітей до 4-х років, показник 0,24 на 100 тис. населення. 2 дітей померло. В країні та світі останні роки все більше впроваджуються вакцини для профілактики цієї інфекції. В нашій державі ці щеплення відносяться до рекомендованих. 

           За звітний період в області зареєстровано один завізний випадок малярії у військовослужбовця, який повернувся з ендемічної країни. 

            Ріст інфекційної захворюваності відбувся в основному за рахунок грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, в тому числі пов`язаний з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-l9, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.   

   Станом на 14.07.2021р. (з початку епідемії) зареєстровано 88577 лабораторно підтверджених випадки гострої респіраторної хвороби COVID-19. Показник на 100 тисяч населення становить 7372,7. Рівні захворюваності COVID-19 перевищують середньодержавний 5887,4 на 25%.                              

   Впродовж епідемії відмічалися 2 хвилі захворюваності з найвищим рівнем (пік захворюваності) в середині листопада 2020 року та в березні 2021 року. Останні 2 місяці поточного року відбувається стабілізація епідемічної ситуації: щотижнево впродовж місяця фіксується до 100 випадків захворювання.

   Станом на 14.07.2021р. показник активних випадків по області становить 20,2 (243 випадки) та нижчий за середньо державний 27,6.         

   Серед захворілих найбільше вразливі вікові категорії дорослих осіб у віці 40-49 років та  50-59  років.Питома вага дітей в структурі захворюваності  становить   4,3%. 

   Всього зареєстровано 1796  летальних випадки з початку епідемії COVID-l9. Показник 149,2 на 100 тис. населення дещо перевищує середньо державний 138,3. 

Враховуючи епідемічну ситуацію у світі, наявність нових мутованих штамів збудника COVID-l9 та їх поширення серед населення інших країн, можливе ускладнення епідемічної ситуації вже найближчим часом і в нашій державі, зокрема Житомирській області.

 

Зав. відділом епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Лутай Т.О.