0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2021-07-20 11:22:59

Photo

Про готовність ДУ"Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" реагувати на новий спалах короновірусної хвороби.

15 липня 2021 року відбулася онлайн-нарада під головуванням Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка та заступника Міністра – головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна щодо готовності реагувати на новий спалах короновірусної хвороби та запровадження протиепідемічних заходів, спрямованих на недопущення потрапляння та стрімкого поширення в Україні варіанту Delta вірусу SARS-CoV-2 серед населення.  В нараді взяли участь керівництво та завідувачі ДУ «Житомирський ОЛЦ МОЗ України». 
 На нараді були обговорені питання щодо готовності реагування на можливий новий спалах коронавірусної хвороби, аналіз стану лабораторної діагностики на виявлення SARS-CoV-2, запровадження протиепідемічних заходів в регіонах. 
Керівництво обласного лабораторного центру відзвітувало перед МОЗ України про повну готовність в реагуванні на можливий спалах варіанту Delta вірусу SARS-CoV-2. 
На період стабілізації епідемічної ситуації з  гострої респіраторної хвороби COVID-l9 (червень-серпень 2021р.), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у Житомирській області керівництвом обласного лабораторного центру був розроблений план по підготовці до можливого нового спалаху.                                З метою  підвищення спроможності вірусологічної лабораторії в проведенні ПЛР-тестування та організації роботи фахівців, що задіяні до робіт з COVID-19 керівництвом лабораторного центру та завідувачами структурних підрозділів вжито низку заходів. Завдяки сприяння керівництва установи, тісній співпраці з ВООЗ та МОЗ України для вірусологічної лабораторії було закуплено найсучаснішу апаратуру: 2 бокси біологічної безпеки ESCO, 2 ПЛР бокси, 2 високошвидкісні центрифуги з охолодженням, 4 вортекси, 2 термостати для мікропробірок, 2 апліфікатори CFX96Touch та BioRad, 2 автоклави, 2 холодильника для зберігання реактивів Haier, дозатори та витратні матеріали. 
В приміщеннях лабораторії відбулися планові ремонтні роботи та проведено капітальний ремонт двох боксів.    
Було підготовлено необхідну кількість кадрів шляхом залучення спеціалістів з бактеріологічної лабораторії, збільшено штат працівників вірусологічної лабораторії, а також пройшли підготовку шляхом навчання на робочому місці працівники з міжрайонних відділів для формування резерву на період ускладнення епідемічної ситуації. 
 Сплановано графік відпусток працівників задіяних у боротьбі з COVID-l9 для забезпечення максимальної відпускної компанії на час стабілізації епідемічної ситуації. 
  Фахівці епідеміологічного профілю взяли участь у навчальному заході  «Посилення рутинного епідеміологічного нагляду за  COVID-l9  в рамках навчання першої та другої когорти базового рівня програми ІЕС- Укр», який проходив в межах діяльності Інтервенційної епідеміологічної служби в Україні. 
 Лікарями - епідеміологами обласного лабораторного центру було проведено аналіз якості обліку та реєстрації COVID-19 в електронній інтегрованій системі спостереження за захворюваністю, проведенням протиепідемічних заходів у вогнищах та були розроблені рекомендації для реагування в період ускладнення епідемічної ситуації. 
Всі перераховані заходи дозволили  оптимізувати організацію лабораторних процесів, що значно покращило якість та швидкість видачі результатів,  а це, в свою чергу, надасть можливість швидко реагувати на випадки захворювання на COVID-19 та локалізовувати вогнища.