0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2021-07-21 11:27:42

Photo

Безпечність дарів лісу

Споживання лісових грибів та ягід продовжує вносити  значний вклад у сумарну дозу внутрішнього опромінення населення нашої області. Адже потерпілі райони області - це Полісся, яке відноситься до регіонів, де вживання грибів та ягід є традиційним. Забрудненість грибів та ягід навіть на сьогодні сягає десятки тисяч беккерелів на кілограм. Радіонукліди цезію-137 та стронцію-90 і через 35 років після радіоактивних випадінь містяться в основному в лісовій підстілці, звідки і надходять в лісову продукцію. Вкрай небезпечним  для здоров’я людини є вживання в їжу грибів та ягід, зібраних на забруднених територіях, без попереднього визначення вмісту радіонуклідів в них. Про це слід пам’ятати.

         Жителям,що проживають на забруднених територіях, необхідно збирати гриби та ягоди в тих місцях, що визначені лісовим господарством, які придатні для заготівлі за щільністю забруднення грунтів радіоцезієм, типу грунтів і відповідно коефіцієнтам переходу. Зібрану продукцію обов’язково необхідно дослідити на відповідність вимогам ГН 6.6.1.1-130-2006 «Допустимі рівні вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 в продуктах харчування та питній воді».

         Населенню області з метою запобігання придбання радіоактивно забрудненої лісової продукції  (грибів,ягід) рекомендуємо :

        Лабораторні дослідження по визначенню вмісту радіонуклідів, в тому числі  в лісовій продукції, можна зробити в ДУ «Житомирський ОЛЦ МОЗ України» та в  лабораторіях його відокремлених структурних підрозділів.

     Дбайте про своє здоров’я, використовуйте всі можливості сьогодення і будьте здорові!

 

Лікар з радіаційної гігієни 

Чабан І.М.