0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2021-09-14 16:46:45

Photo

Відбулася семінар - нарада у Новоград-Волинському районі

 

      З метою запобігання росту захворюваності та вжиття заходів ліквідації особливо-небезпечних інфекції, спричиненої коронавірусом Sars-CoV-2 31.08.2021р. керівництвом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» було організовано проведення регіональної семінар-наради в Новоград-Волинському  районі. Для участі в нараді були запрошені головні та сімейні лікарі ЦПМСД, районної та міської лікарні, заступник голови районної адміністрації, голова районної ради, заступник міського голови та голови та голови ОТГ.

    Під час семінар-наради заступник директора з епідеміологічного нагляду та моніторингу інфекційних захворювань Ю.В. Лутай розповів про стан захворюваності на COVID-19 в Житомирській області та наголосив на важливості дієвої взаємодії медичних працівників та органів влади у подоланні проблемних питань в боротьбі з COVID-19.Були визначені основні заходи підготовки до чергової хвилі підйому захворюваності. 

    Завідувач відділу епідеміологічного нагляду та моніторингу(спостереження) за інфекційними захворюваннями Т.О. Лутай наголосила на важливості своєчасності обстежень визначених категорій населення на COVID-19. А також були обговорені недоліки в організації забору зразків біоматеріалу від хворих та контактних осіб на ПЛР-тестування та доставки матеріалу до вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру. 

    Важливою темою для обговорення стало питання відновлення роботи мобільних бригад по забору біоматеріалу від хворих на COVID-19, що,  на думку лікарів-епідеміологів, значно вплинуло б на поширення захворювання. 

 Також, заступник директора обласного лабораторного центру наголосив на необхідності організації роботи сімейної медицини у вихідні дні, що забезпечить своєчасну  доставку  біоматеріалу  до вірусологічної лабораторії центру, прискорить постановку діагнозу, надасть змогу покращити протиепідемічну роботу у вогнищах інфекції та запроваджувати адекватні протиепідемічні заходи в місті та районі.

   Додатково було обговорено питання відкриття вірусологічної лабораторії на базі Новоград-Волинського міжрайонного відділу  ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»  за умови сприяння органів влади та місцевого самоврядування.Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo