0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2021-09-15 16:38:51

Photo

ПРО ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАР-НАРАДИ В Коростенському районі

З метою запобігання росту захворюваності та вжиття заходів ліквідації особливо-небезпечних інфекції, спричиненої коронавірусом Sars-CoV-2 31.08.2021р. керівництвом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» було організовано проведення регіональної семінар-наради в Коростенському  районі. Для участі в нараді були запрошені головні та сімейні лікарі ЦПМСД, міської лікарні, заступник голови районної адміністрації,  завідувач районного відділу охорони здоровя  та голови ОТГ.

    Під час семінар-наради заступник директора з епідеміологічного нагляду та моніторингу інфекційних захворювань обласного лабораторного центру Ю.В. Лутай розповів про стан захворюваності на COVID-19 в Житомирській області та наголосив на важливості дієвої взаємодії медичних працівників та органів влади у подоланні проблемних питань в боротьбі з COVID-19.Були визначені основні заходи підготовки до чергової хвилі підйому захворюваності. 

 Завідувач відділення організації епіддосліджень обласного лабораторного центру А.І. Головченко доповів про стан роботи з особами, які були в контакті з хворими в медичних закладах району та міста та виконання заходів з самоізоляції осіб, які підлягають   карантинним обмеженням. 

 А також були обговорені недоліки в організації забору зразків біоматеріалу від хворих та контактних осіб на ПЛР-тестування та доставки матеріалу до вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру. 

    Важливою темою для обговорення стало питання відновлення роботи мобільних бригад по забору біоматеріалу від хворих на COVID-19, що,  на думку лікарів-епідеміологів, значно вплинуло б на поширення захворювання. 

 Також, заступник директора обласного лабораторного центру наголосив на необхідності організації роботи сімейної медицини у вихідні дні, що забезпечить своєчасну  доставку  біоматеріалу  до вірусологічної лабораторії центру, прискорить постановку діагнозу, надасть змогу покращити протиепідемічну роботу у вогнищах інфекції та запроваджувати адекватні протиепідемічні заходи в місті та районі.

   Додатково було обговорено питання взяття в оренду вірусологічної лабораторії КНП "Обласний міжрайонний діагностичний центр" ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» за умови сприяння органів влади та місцевого самоврядування, для максимального використання діагностичних можливостей лабораторії на території Коростенського району.Photo
Photo
Photo
Photo
Photo