0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-07-19 16:16:04

Photo

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про новий спалах лихоманки Ебола в Демократичній Республіці Конго, оголосивши міжнародну глобальну тривогу в області охорони здоров'я.

Організація зробила заяву після засідання її комітету з надзвичайних ситуацій у швейцарському місті Женева. Відзначається, що епідемія вперше поширилася на великий міський центр.
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус зазначив у своїй заяві, що "настав час для світу звернути увагу на цю епідемію", і закликав подвоїти зусилля з боротьби з нею.
За оцінками ВООЗ, "сотні мільйонів доларів знадобляться для припинення епідемії".
Крім того, новий випадок вірусу був зареєстрований в сусідній Уганді, що викликало побоювання, що вірус може поширюватися за межі ДРК.
Агентство ООН також заявило, що жодна країна не повинна закривати свої кордони або встановлювати будь-які обмеження на поїздки або торгівлю через Еболу.
Нинішній спалах хвороби вже призвів до загибелі 1 676 осіб - більше двох третин від числа тих, хто заразився нею - з тих пір, як лихоманка поширилась у східній частині ДРК в серпні 2018 року. Три смерті були зареєстровані в минулому місяці в Уганді.

Основні факти про хворобу (за повідомленнями ВООЗ).
Хвороба викликана вірусом Ебола, раніше відома як геморагічна лихоманка Ебола, є важкою, часто смертельною хворобою людей.
Вірус передається людям від диких тварин та розповсюджується серед людей. Середній коефіцієнт летальності Ебола складає біля 50%. В попередні спалахи показники летальності були від 25% до 90%.
Основою ефективної боротьби зі спалахами є застосування комплексу заходів, насамперед ведення випадків захворювання, заходи попередження інфікування, епіднагляд та відслідковування контактів, ефективні лабораторні послуги, безпечне захоронення та соціальна мобілізація.
Вакцини для захисту Ебола на сьогодні знаходяться в процесі розробки та застосовувались в якості допоміжного засобу для обмеження розповсюдження спалахів Ебола в Гвінеї та Демократичні Республіці Конго.
Завдяки своєчасної терапії з регідратацією та симпотоматичним лікуванням вдається знизити летальність від інфекції. Специфічного лікування ( з доказовістю щодо нейтралізації вірусу) не існує. Проте вже ведуться розробки лікарських засобів на основі крові, а також імунологічні та лікарські методи терапії.

Про спалах Ебола в Західній Африці в 2014-2016 роках та можливі загрози в наведеному інтерв’ю.

Зав. відділом епіднагляду (спостереження)
та профілактики інфекційних захворювань Т.О.Лутай