0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-07-24 10:18:11

Photo

Результати досліджень якості води у поверхневих водоймах Житомирської області за липень 2019 р.

Обласним лабораторним центром протягом липня поточного року здійснено відбір зразків води поверхневих водойм, що використовуються населенням з рекреаційною метою в усіх районах області. Варто зазначити, що якість води із 45 моніторингових точок не відповідала вимогам санітарних норм, що становить 57,7%. Особливо забрудненою є вода в поверхневих водоймах Бердичівського району, де рівень забруднення органічними речовинами подекуди перевищує норматив у 15-20 разів (р.Гнилопять, став «Шандора», став «Шкіроб’єднання»).

Небезпечною для відпочиваючих є вода в усіх Житомирських (Богунський, Соколовський, р-н Польової, с.Слобода-Селець) та Черняхівському кар’єрах, а також у річці Очеретянка в цьому ж селищі. Вміст лактозо-позитивної кишкової палички в цих водоймах перевищує нормативний рівень у 48 разів (240000 у 1 л води при нормі не більше 5000). Зрозуміло, що жителям Бердичева та Житомира варто утриматись від купання в цих водоймах. Натомість чиста та безпечна вода в р.Тетерів у Житомирському гідропарку, річках Уборть та Ірша.

Тож перед тим, як прямувати на відпочинок до річки чи озера загляньте у нашу «Мапу моніторингу» на якій Ви ознайомитесь з результатами досліджень води у всіх моніторингових точках області. 

 

 

 

 

Зав.ВОСГД                                                                                     Ю.В.Лутай