0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-07-29 15:01:32

Photo

Підсумкова нарада діяльності ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»

25 липня 2019 р. відбулась нарада за результатами роботи ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» за перше півріччя 2019 року.

Нарада відбулась під головуванням директора ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» Парамонова З.М. за участю заступників директора, завідувачівта лікарів структурних підрозділів обласного лабораторного центру, керівників міжрайонних відділів, районних відділень.

На нараді були розглянуті питання, що стосуються діяльності ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України». 

Учасники наради проаналізували виконання «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Житомирської області», епідемічні загрози в галузі громадського здоров’я,санепідситуацію з особливо-небезпечних інфекцій та ін. Крім того, проведено аналіз  якості  питної води централізованого та децентралізованого водопостачання в Житомирській області на відповідність гігієнічним нормативам за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками за період 2012-2019 р.р.

Протягом 1 півріччя 2019 р. обласним лабораторним центром та його територіальними підрозділами виконано 186979 вимірів та досліджень що на 1,96% більше ніж за аналогічний період 2018 р., 6,7% не відповідали вимогам нормативної документації. 

Найбільше таких відхилень виявлено за бактеріологічними показниками – під час досліджень води нецентралізованого водопостачання – 33,9%, централізованого водопостачання – 8,7%, води поверхневих водойм – 17,8%. 

Не кращої якості і вода за санітарно-хімічними показниками. Так, з досліджених 524 проб води централізованого водопостачання - 195 проб (37,2%) з відхиленнями від нормативної якості. Відсоток відхилень виявлених у воді нецентралізованого водопостачання становить 36,4%. 

Серед вимірів фізичних факторів  найбільше відхилень виявлено під час вимірів рівня освітленості в приміщеннях. Із 4331 вимірів  освітленості -522 були нестандартними, тобто 12%.

Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Житомирської області на 2019 р.» фахівцями  структурних підрозділів ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» у першому півріччі поточного року було проведено моніторингове спостереження за загальноосвітніми школами.

Охоплено 133 заклади, у яких було відібрано і досліджено питну воду, овочі, готові страви, гігієнічні змиви, проведені інструментальні виміри мікроклімату, штучного освітлення, радіологічні та паразитологічні дослідження, у 66% шкіл мали місце відхилення від нормативних показників.

Протягом поточного навчального року  було відібрано і досліджено 293 проби води на відповідність вимогам Державних санітарних правил і норм 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», із яких 76 (26%) досліджених проб не відповідали стандартам за рахунок перевищення вмісту нітратів ізаліза, мікробіологічним показникам.

Було здійснено 2832 виміри мікроклімату, з яких 3,4% не відповідали нормативним рівням, 2555 вимірів штучного освітлення в класах, з яких  не відповідали нормативам 329, що склало 12,8%,

Значна робота проведена по паразитологічних дослідженнях, було обстежено 1677 учнів на наявність яєць гельмінтів, виявлено 112 інвазованих дітей.

За період навчання учнів у школах, в поточному році проведені радіологічні дослідження, а саме: виміри гамма-фону – 1223, продуктів на наявність радіонуклідів – 272, води на вміст цезію - 29, відхилень від вимог нормативних документів  не виявлено.

З метою запобігання метгемглобінемії у людей за шість місяців поточного року спеціалістами ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» було обстежено 1319 індивідуальних та 381 громадських колодязів. Із них санітарним вимогам не відповідали 680.

За вказаний період часу, за санітарно-хімічними показниками було досліджено 1690 проб води, не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам 673 проби води, в т.ч. за вмістом нітратів 641 проба.

Також на нараді обговорювалась епідеміологічна ситуація з інфекційних хвороб в області.

        Всього за 6 місяців 2019 року в Житомирській області зареєстровано 141105 випадків інфекційних хвороб, показник на 100 тисяч населення складає 11367,97що на 8% вище аналогічного періоду минулого року. 

        Ріст захворюваності відбувся в основному за рахунок грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій: всього без грипу та ГРВІ захворіло 4581 особа, показник 360,0 що на 5% вище за 6 міс. 2018 року. 

       Крім того, в 6 разів зросла захворюваність кором, кашлюком, хронічними вірусними гепатитами. Зниження рівнів захворюваності відбувається по таким нозологіям як сальмонельоз, гастроентероколіти, протозойні кишкові інфекції, грип, туберкульоз, 

      Епідемічна ситуація з кору в області та державі залишається напруженою. Вже третій рік поспіль триває спалах кору, який лише набирає обертів.  Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли більше 110 тис. людей, 39 з яких померли. Це найпотужніший спалах за останні 20 років та найбільший серед країн Європи.

         З початку поточного року (станом на 10 липня) за оперативними даними в області на кір  захворіло 1768 людей, в тому числі половина з них діти (896 випадків).  Одна дитина померла.  Якщо зрівняти з минулим роком то на сьогодні вже зареєстровано в 2,5 разів більше випадків.                                                                                              

      Питання класифікації випадків кору відноситься до компетенції перш за все фахівців обласного лабораторного центру. Стандартом ВООЗ та нашої чинної нормативної бази з епіднагляду за кором є лабораторне підтвердження випадків. В минулому році клінічних випадків у нас по області не було, це найкращій показник по Україні. За 6 місяців поточного року 1614 випадків кору класифіковані як кір: клінічні 453 випадки (28%), епідеміологічно пов’язані – 275 випадків (17%), лабораторно підтверджені – 885 випадків (55%).

Також на нараді було розглянуто питання фінансово-господарської діяльності лабораторного центру. Так, за 6 місяців 2019 року значно збільшилися витрати установи на придбання реактивів, сироваток, поживних середовищ - за звітний період придбали на 675 653,15 грн. що  на 30% більше ніж за аналогічний період  2018 року, що склало 10 % від суми надходжень по спеціальному фонду.

Витрати на придбання основних засобів склали 742 166,76 грн. або 11% від суми надходжень по спеціальному фонду,  зокрема було придбано автомобіль Рено.  Та оголошено торги  на ще один автомобіль. 

       Господарською службою було здійснено ряд ремонтних робіт по облаштуванню приміщень лабораторій.

         Було заслухано доповідачів з вищезазначених питань, дано ряд доручень по покращенню діяльності ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», а також визначено пріоритетні завдання на третій квартал 2019 року. 

       За досягнення в роботі деяких працівників було нагороджено Почесними грамотами ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

       За підсумками наради діяльність ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» визнано задовільною.