0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2021-12-30 15:02:22

Photo

Звернення до громадян Житомирської області щодо посилення протиепідемічних заходів напередодні новорічних свят!!!

     ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє,  що протягом останнього часу в Житомирській області, як і в цілому по Україні відмічається тенденція до зростання кількості хворих на COVID-19 з тяжким перебігом захворювання. Штам коронавірусу «Дельта» та штам «Омікрон» все активніше поширюються Україною.

     30 грудня 2021 року вірусологічна лабораторія ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» підтвердила 2 випадки інфікування в м. Житомирі та м.Бердичеві штамом SARS-CoV-2 «Омікрон» шляхом виявлення мутацій, що характерні для даного штаму. З метою підтвердження отриманих результатів біоматеріал буде відправлений до вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я для проведення повногеномного секвенування.

    Штам «Омікрон» виявили у 41 - річної та 62-річної жінок, які нещодавно повернувся з Італії. Обидві хворі не були щеплені проти COVID-19!

    Епідеміологами обласного лабораторного центру проводиться епідеміологічне розслідування цих випадків. 

   Нагадаємо, штам вірусу SARS-CoV-2 «Омікрон» був уперше виявлений у Південно-Африканській Республіці. 26 листопада 2021 року ВООЗ визначила цей штам таким, що викликає занепокоєння. На сьогодні цей штам уже виявлено в 95 країнах світу.

    Для запобігання інфікуванню громадян України штамом SARS-CoV-2 «Омікрон» Уряд запровадив обов’язкову самоізоляцію для людей, які повернулися з країн, де він стрімко поширюється.

    Як відомо з досвіду інших світових країн, даний штам має тенденції до швидкого поширення, тяжчого перебігу захворювання та високої летальності.

    Останнім часом, громадяни часто нехтують протиепідемічними заходами: в громадському транспорті, об’єктах торгівлі перестали носити маски, дотримуватися фізичної дистанції та ін.

    В найближчі дні  Україна святкуватиме Новий рік та Різдво Христове, на території області  будуть проводитись масові урочисті заходи та зібрання. Недотримання протиепідемічних заходів в цей період може призвести до ускладнення епідемічної ситуації в області та країні.

  Для того, щоб захиститись від захворювання необхідно дотримуватись дуже простих правил:

-носити маски в приміщеннях, громадському транспорті та при проведенні масових заходів;

-уникати скупчення людей та дотримуватись фізичної дистанції 1,5-2 метри;

-ретельно і часто мити руки з милом та обробляти їх антисептиком, особливо після приходу з вулиці та перед прийомом їжі;

-якщо ви захворіли, залишайтесь вдома і зверніться до сімейного лікаря;

-хворі, які лікуються амбулаторно, та особи, які були в контакті з хворими, повинні дотримуватись режиму самоізоляції.

    Чим більше профілактичних заходів ви вживатимете, тим безпечнішою буде ваше святкування. Свята важливі, але ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких, особливо найбільш вразливих груп населення, має бути на першому місці.

    Основним заходом профілактики і недопущення поширення захворювань на COVID-19 є вакцинація!!! Для збереження свого здоров’я і життя звертайтесь в центри та пункти вакцинації та зробіть профілактичне щеплення.   

    Перемогти епідемію можна тільки докладаючи спільних зусиль медичних працівників та свідомих громадян нашої області.

    З нагоди новорічних та різдвяних свят бажаю всім міцного здоров’я, благополуччя, радісного та безпечного святкування!!!

 

З повагою,   

Директор ДУ «Житомирський обласний 

лабораторний центр МОЗ України»                                            

Заслужений лікар України, 

кандидат медичних наук                                                                    Зіновій ПАРАМОНОВ