0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Новини


2019-08-05 09:12:39

Photo

Стан акустичного забруднення неселених пунктів Житомирської області в 1 півріччі 2019р.

       Шум це один з найбільш розповсюджених та несприятливих фізичних факторів навколишнього середовища, що впливає стан здоров′я населення.

       Основними джерелами  зовнішнього техногенного  акустичного забруднення в населених пунктах є потоки автомобільного, залізничного, водного, повітряного транспорту, промислові підприємства, комунальні об′єкти (котельні, трансформатори, вентиляційні системи, компресорні станції і т.ін.). Джерелами зовнішнього біогенного акустичного забруднення можуть бути стадіони, базари, майдани для мітингів, танцмайданчики, відкриті майданчики культурно-масового відпочинку, спортмайданчики, дискотеки, зоопарки, тваринницькі ферми тощо.

        Вплив шуму на організм людини залежить від рівня, характеру, тривалості дії та індивідуальної чутливості. Людина постійно знаходиться серед різних звуків і  шумів. Частина шумів має позитивний вплив на організм, даючи можливість орієнтуватись в просторі, спілкуватись, насолоджуватись музикою, шелестом листя. Інша частина шумів заважають, дратують, і навіть можуть зашкодити здоров′ю.

       Прямою дією шуму на людину є повільно прогресуюче зниження слуху. Шум діє опосередковано на центральну нервову систему( відчуття втоми, зниження працездатності, безсоння, порушення процесів збудження та гальмування, зміни психо-емоційного стану), також на серцево-судинну систему (зміни судинного тонусу, гіпертонія), на ендокринну систему (гормональні зміни), на імунну систему.

      Для усунення шкідливого впливу шуму на здоров′я людини вирішальне значення мають санітарно-гігієнічні норми допустимих рівнів звуку, оскільки вони лягають в основу розроблення та впровадження  заходів по забезпеченню на території акустичного режиму, що відповідає гігієнічним нормативам (містобудівних, будівельних та конструктивних рішень, адміністративно-організаційних заходів).

                                                               Допустимі рівні звуку

№ п/пВиди територійДопустимі рівні звуку (дБА)Час доби
Еквівалентний рівень звукуМаксимальний рівень звуку
1.Території, що безпосередньо прилягають до будівель лікарень, санаторіїв4560вдень
3550вночі
2.Території, що безпосередньо прилягають до житлових будинків, будівель поліклінік, амбулаторій, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів, дитячих дошкільних закладів, шкіл та інших навчальних закладів, бібліотек, музеїв, храмів5570вдень
4560вночі
3.Території, що прилягають до будівель гуртожитків та готелей6075вдень
5065вночі
4.Території, які безпосередньо прилягають до офісних будівель6580вдень
5570 вночі
5.Майданчики відпочинку на території лікарень та санаторіїв3550вдень
6.Майданчики відпочинку на території мікрорайонів, груп житлових будинків, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів, майданчики дитячих дошкільних закладів, шкіл та інших учбових заладів.4560вдень

          Фахівцями ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров′я України» постійно проводиться  моніторинг довкілля щодо акустичного забруднення населених пунктів. За підсумками 1 півріччя 2019 р.  по Житомирській області проведено 375 замірів еквівалентного та максимального рівнів звуку, з них  12  не відповідають допустимим рівням, що становить 3,2%. Перевищення допустимих рівнів зафіксовано в:

  м. Житомир за адресами: 

  м. Бердичів за адресами: 

            м. Малин за адресою:

      Вимірювання проводились  на територіях , які безпосередньо прилягають до дитячих дошкільних установ, до житлових будинків, до лікарень, на перехрестях вулиць,  на автомагістралях, на майданчиках дитячих дошкільних установ, санітарно-захисних зон підприємств.

     ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров′я України» продовжує проводити дослідження шумового навантаження на населені пункти. 

 

Лікар із загальної гігієни 

ЛЕМП та інших фізичних факторів                                                                   І.П. Довбищук