0412-43-18-09 64, вул. В.Бердичівська, Житомир 08:30 – 17:00
Зворотній зв'язок
IMG-LOGO

Антикорупція

Щодо протидії колабораційній діяльності.

Зразок форми повідомлення про корупцію.

Шановні друзі!


У кримінальному законодавстві переважної більшості держав світу факт вчинення колабораціонізму кваліфікується як злочин проти своєї держави і зазвичай сприймається як державна зрада. В окремих державах колабораціонізм прирівняно до різновиду екстремізму, а особи, які здійснили таку діяльність у рамках державного перевороту і перебували при владі тривалий час, зазнають вищої міри покарання чи люстрації.

Поняття "колабораціонізм" виникло під час Другої світової війни як співпраця в роки німецької окупації громадян Європи з окупаційною владою фашистської Німеччини.

Після вчинення РФ 24 лютого 2022 року повномаштабної агресії проти нашої держави Україною вжито заходів з запобігання загрозам, що виникли, основам національної безпеки. Зокрема 15 березня набув чинності Закон України від 03.03.2022 р. № 2108-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність», яким Кримінальний кодекс України доповнено новою статтею 1111 та передбачено кримінальну відповідальність за вчинення низки діянь, що сприяють збройній агресії.

Прийняття вказаного Закону пов’язано перш за все з тим, що кожен українець нині перебуває у надзвичайно складних життєвих та психологічних умовах, подекуди відірваний від джерел офіційної інформації, або стає ціллю для інформаційних атак ворога і його пособників.

По суті нова стаття Кримінального кодексу України охоплює різні склади кримінальних правопорушень, хоча деякі з них конкурують між собою та з існуючими раніше складами злочинів.

Водночас, за загальним визначенням колаборант співпрацює з окупаційною владою РФ на шкоду Україні.

З огляду на викладене, Державна установа «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) у своїй діяльності в умовах воєнного стану здійснює тісну співпрацю з відповідними державними органами України в частині забезпечення виконання безпекових заходів та вживає дії з мінімізації та запобігання можливим проявам колабораціонізму серед колективу.

Водночас, керівництво Центру звертається з проханням до громадян повідомляти його Керівника або уповноважену особу про відомі факти колабораційної діяьності, вчинені працівниками нашої установи, за наявної її достовірності.

У разі обгрунтованого переконання у вчиненні колабораціонізму, просимо повідомляти в удобні для Вас спосіб та формі:

  • поштовим листом або через поштову скриньку Центру з позначкою «Про колабораціонізм» за адресою: Державна установа «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»: вул. В.Бердичівська, 64, м. Житомир, 10002;
  • письмово в електронній формі на адресу е-пошти Центру: olc-zhitomir@ukr.net;
  • особисто на прийомі у Генерального директора або уповноваженої особи Центру згідно з графіком роботи упродовж Пн-Пт з 8.30 до 17.00;
  • на службовий телефон Центру 0412-43-18-09 або телефон уповноваженої особи +38(099)2252920.

Кримінальний кодекс України. Стаття 111-1. Колабораційна діяльність

  1. Публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики громадянином України до підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора, до невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України - караються позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.
  2. Добровільне зайняття громадянином України посади, не пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, - карається позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
  3. Здійснення громадянином України пропаганди у закладах освіти незалежно від типів та форм власності з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дії громадян України, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, - караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.
  4. Передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, та/або провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, - караються штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.
  5. Добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, або добровільне обрання до таких органів, а також участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до проведення таких незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
  6. Організація та проведення заходів політичного характеру, здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та/або його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та/або на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, за відсутності ознак державної зради, активна участь у таких заходах - караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
  7. Добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території, а також добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, створених на тимчасово окупованій території, та/або в збройних формуваннях держави-агресора чи надання таким формуванням допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізовувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, - караються позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
  8. Вчинення особами, зазначеними у частинах п’ятій - сьомій цієї статті, дій або прийняття рішень, що призвели до загибелі людей або настання інших тяжких наслідків, - карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Примітка.
  1. У частині першій цієї статті публічним вважається поширення закликів або висловлення заперечення до невизначеного кола осіб, зокрема у мережі Інтернет або за допомогою засобів масової інформації.
  2. У частині шостій цієї статті під заходами політичного характеру розуміються з’їзди, збори, мітинги, походи, демонстрації, конференції, круглі столи тощо.
  3. У частині шостій цієї статті під здійсненням інформаційної діяльності розуміється створення, збирання, одержання, зберігання, використання та поширення відповідної інформації.
  4. Тяжкими наслідками у частині восьмій цієї статті вважається шкода, що в одну тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.